Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.06.2022)

Марія Степічева
650
24 Червня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.06.2022)
650
24 Червня 2022

Кожного тижня Група компаній «Радник» працює для вас і готує вам підбірку найважливішого, що відбулось за цей закупівельний тиждень. Знання – це сила, а закупівельні знання – це суперсила Групи компаній «Радник». Так само і цього тижня ми підготували для вас добірку найважливішого:

1. Незабаром, 14.07.2022, набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості». Інтерв’ю з представником ДП «Прозорро» щодо внесення змін до Закону про закупівлі в частині застосування локалізації виробництва надасть вам відповіді, чого чекати від нововведень і як вони вплинуть на публічні закупівлі.

2. Ви напевно вже знаєте про те, що замовник вправі самостійно вибрати, яким чином йому здійснювати публічні закупівлі в умовах воєнного стану — відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» чи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169. Але почастішали випадки, коли Казначейство при реєстрації договірних зобов’язань замовника наполягає на проведенні ним саме процедури закупівлі чи застосуванні спрощеної закупівлі відповідно до Закону (далі — Закон) замість застосування Постанови № 169. Чи зобов’язаний замовник безумовно виконувати такі вимоги читайте у статті Казначейство наполягає провести процедуру закупівлі за Законом, але замовник хоче за Постановою № 169: де правда?.

3. На сьогодні YouControl отримує офіційну інформацію Мін’юсту, також системи мають архівні дані, які часто з різних причин втрачаються держорганами (насамперед через кібератаки). З правової точки зору замовникам можливо використовувати дані системи YouControl для перевірки учасників та переможців процедур публічних закупівель. Така перевірка направлена на виявлення вірогідних підстав для прийняття рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі. Яким чином YouControl отримує дані у той час, коли державні реєстри закриті? Розповідаємо, чому їм можна довіряти на нашому порталі.

4. Чи знаєте ви яка різниця між «додатком до договору» і «додатковою угодою»? Станом на 09.06.2022 за Постановою № 169 встановлено обов’язок опублікувати разом із звітом саме додаток до договору. Утім, Мінекономіки вже ініціювало зміни до Постанови № 169, якими зокрема пропонується встановити обов’язок оприлюднення не тільки звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю, але й усіх додатків та змін до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Детальніше про необхідність оприлюднювати замовнику договір з додатками чи додатковими угодами станом на дату публікації цієї статті читайте на порталі у статті Чи завантажувати договір з додатками чи додатковими угодами разом зі звітом за Постановою № 169?.

5. Сьогодні в умовах правового режиму воєнного стану кожен другий замовник має потребу в закупівлі пального. Такі закупівлі здійснюють як за допомогою конкурентних закупівель за нормами Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, так і керуючись постановою № 169). Ми зробили для вас корисну підбірку статей у яких кожен читач знайде для себе відповідь на питання, яке його турбує, що стосується закупівлі палива Перелік корисних посилань щодо закупівлі палива.

Нагадуємо, що на порталі є розділ Зразки документів, які ми постійно оновлюємо актуальними зразками та готуємо для вашої зручності.

Наостанок відзначимо, що 23.06.2022 Мінекономіки затвердило лист від 23.06.2022 № 3323-04/40967-06 “Щодо застосування статті 17 Закону у зв’язку із введенням воєнного стану”. Подробиці на порталі RADNUK.COM.UA невдовзі опублікуємо.

Сподіваємось ви в безпеці! Все буде Україна! Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях