Чи завантажувати договір з додатками чи додатковими угодами разом зі звітом за Постановою № 169?

Олег Підгірський
727
22 Червня 2022
Чи завантажувати договір з додатками чи додатковими угодами разом зі звітом за Постановою № 169?
727
22 Червня 2022

З огляду на положення постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» за результатами здійснення закупівель вартістю понад 50 тис. грн, станом на 09.06.2022, в електронній системі закупівель замовник / державний замовник повинен оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. 

У цій статті розмежуємо два визначення: «додатки до договору», «додаткові угоди до договору», щоб зрозуміти роль кожного такого поняття в публічних закупівлях та вирішити, чи все-таки необхідно оприлюднювати замовнику договір з додатками чи додатковими угодами.

Додаток до договору 

Додаток — те, що додається, служить доповненням до чого-небудь (Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 343).

Іншими словами, додаток до договору — це документ, який містить доповнення, уточнення, додаткові роз’яснення, пояснення умов договору, перелік конкретних товарів, послуг тощо. Наявність такого додатка(ів) повинна передбачатись умовами самого договору (див. Рис. 1).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану