Казначейство наполягає провести процедуру закупівлі за Законом, але замовник хоче за Постановою № 169: де правда?

Крістіна Бєлякова
1045
20 Червня 2022
Казначейство наполягає провести процедуру закупівлі за Законом, але замовник хоче за Постановою № 169: де правда?
1045
20 Червня 2022

Почастішали випадки, коли Казначейство при реєстрації договірних зобов’язань замовника наполягає на проведенні ним саме процедури закупівлі чи застосуванні спрощеної закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замість застосування постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169). Чи зобов’язаний замовник безумовно виконувати такі вимоги? Розглянемо далі.

Перш за все наголосимо, що Закон та Постанова № 169 чинні та їхня дія не зупинена.

Замовник вправі самостійно вибрати, яким чином здійснювати публічні закупівлі в умовах воєнного стану. Крім того, замовник станом на дату виходу цієї статті жодним нормативно-правовим актом не обмежений у здійсненні закупівель, дотримуючись норм Постанови № 169 або норм Закону.

Також відповідно до абзацу 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, перелік документів, які перевіряють органи Казначейства до здійснення оплати за договорами про закупівлю, та перелік випадків, у яких органи Казначейства вживають заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану