Яким чином YouControl отримує дані у той час, коли державні реєстри закриті? Розповідаємо, чому їм можна довіряти

Данило Глоба
524
21 Червня 2022
Яким чином YouControl отримує дані у той час, коли державні реєстри закриті? Розповідаємо, чому їм можна довіряти
524
21 Червня 2022

З початку війни доступ до Єдиного державного  вебпорталу відкритих даних тимчасово обмежили, щоб агресори не могли використовувати інформацію з них проти України. Також Міністерством юстиції 13.04.2022 прийнято Наказ «Про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України», яким закрито онлайн доступ до «основоположного» Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Деякі інші джерела публічної інформації також були закриті.

Водночас не всі можливості для отримання публічної інформації у формі відкритих даних були закриті. Сьогодні YouControl має змогу отримувати інформацію з ЄДР та ДРРП на основі офіційних договорів, укладених з адміністратором цих реєстрів — ДП «НАІС». Це дає нам змогу показувати відповідні дані онлайн. 

Тобто на сьогодні YouControl отримує  офіційну  інформацію Мін’юсту. Ми також маємо архівні дані, які часто з різних причин втрачаються держорганами (насамперед через кібератаки).

Чи можна використовувати замовникам дані YouControl для перевірки учасників та переможців процедур закупівель відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» 

З правової точки зору замовникам можливо використовувати дані системи YouControl для перевірки учасників та переможців процедур публічних закупівель. Така перевірка направлена на виявлення вірогідних підстав для прийняття рішення про відмову учаснику в участі у...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель