Самопостачання газу як виключення з Закону про закупівлі

Редакція
665
22 Липня 2021
Самопостачання газу як виключення з Закону про закупівлі
665
22 Липня 2021

Відповідно до Закону України № 1021-IX «Про внесення змін до статті 3 Закону України ‟Про публічні закупівлі” щодо закупівлі природного газу» (далі — Закон № 1021-ІХ) з 1 липня поточного року замовники можуть проводити закупівлю природного газу поза електронною системою закупівель ProZorro, якщо такі закупівлі здійснюються на товарних біржах. Тому рекомендуємо зважати на таке:

  1. закуповувати газ на біржі можуть лише замовники, що отримали ліцензію НКРЕКП на постачання газу з метою здійснення самопостачання або трейдингової діяльності;
  2. закуповувати газ можна лише на ліцензованій НКЦПФР біржі та яка є торговою платформою в розумінні Кодексу ГТС (у т. ч. на якій оператор ГТС здійснює купівлю-продаж природного газу з метою забезпечення дій із врегулювання добових небалансів);
  3. закуповувати газ можна тільки у вигляді короткострокових стандартизованих продуктів: на внутрішньодобовому ринку та ринку «на добу наперед».

Тобто якщо замовник за умови дотримання усіх вищеперелічених умов прийме рішення про самопостачання газу, то така закупівля не підпадатиме під сферу дії Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно, такі видатки замовник у річний план не включатиме. Більше про вищезазначені зміни читайте та дізнавайтесь на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Зміна умов закупівель природного газу з 1 липня».

Також вас зацікавить:

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу