Чи вважаються антиконкурентними дії та/або пов’язаними особи в разі отримання послуг замовником та учасником в однієї консалтингової компанії в межах однієї закупівлі?

Тетяна Руденко
1082
9 Вересня 2020
Чи вважаються антиконкурентними дії та/або пов’язаними особи в разі отримання послуг замовником та учасником в однієї консалтингової компанії в межах однієї закупівлі?
1082
9 Вересня 2020

Дуже цікаве запитання, відповідей експертів на котре фактично немає в закупівельному просторі. Тому давайте розберемось разом: консалтингові компанії, «консультант» допоможуть чи, навпаки, ускладнять життя учасникам закупівельного процесу? «Консультантом» вважатиму і окремих осіб, що надають консультаційні послуги у сфері закупівель, а також й відповідні консалтингові компанії.

Щодо пов’язаності осіб у разі отримання послуг замовником та учасником у однієї консалтингової компанії в межах однієї закупівлі: зважаючи на положення законодавства у сфері закупівель, хочу відзначити відсутність підстав вважати таких осіб пов’язаними, разом з тим більше ризиків бачу саме щодо можливих антиконкурентних узгоджених дій.

Розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій під час торгів становить до 10 % річного доходу суб’єкта господарювання. Це найбільші штрафні санкції, які може накласти Антимонопольний комітет України.

Тому давайте розберемось разом: консалтингові компанії, «консультант» допоможуть чи, навпаки, створюватимуть перепони учасникам закупівельного процесу?

Трохи екскурсу до положень антимонопольного законодавства. Статтею 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (далі — Закон) передбачено, що економічна конкуренція (конкуренція) — це змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання