Відповідальність замовника у разі виявлення ознак антиконкурентних узгоджених дій учасників

Тетяна Руденко
791
26 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Відповідальність замовника у разі виявлення ознак антиконкурентних узгоджених дій учасників
791
26 Лютого 2020

Питання

Добрий день. Допоможіть, будь ласка. Чи передбачена відповідальність (кримінальна, адміністративна, дисциплінарна) за бездіяльність замовника, якщо він мав підозру і, можливо, міг зібрати докази про вчинення учасниками антиконкурентних узгоджених дій з боку учасників процедури закупівлі, але нічого не зробив?

Відповідь

Добрий день! Обов’язку збирати докази, перевіряти учасника щодо вчинення ним антиконкурентних узгоджених дій, як і відповідальності за бездіяльність замовника, в даному випадкові немає! А тепер детальніше.

Як відомо, відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» принципами здійснення закупівель є: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Так, інколи ознаки антиконкурентних узгоджених дій помітні неозброєним оком. І коли члени тендерного комітету / уповноважені особи зустрічаються з таким явищем, то в них виникають запитання, як правильно чинити в такій ситуації і головне — до яких наслідків може призвести в майбутньому те чи інше рішення замовника.

Оцінку тендерних пропозицій автоматична електронна система закупівель проводить на основі критеріїв, передбачених замовником у тендерній документації, та в результаті застосування електронного аукціону.

Після завершення аукціону замовник перевіряє тендерну пропозицію переможця аукціону на відповідність умовам тендерної документації (у так званих...

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель