«Повна» та «скорочена» довідки про відсутність (наявність) судимості

Валерій Урлюк
1538
23 Грудня 2019
«Повна» та «скорочена» довідки про відсутність (наявність) судимості
1538
23 Грудня 2019

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) містить низку імперативних норм, згідно з якими замовник зобов’язаний вимагати, а учасник, якого визнано переможцем торгів, надати у визначені Законом строки документальне підтвердження відсутності судимості за вчинення умисного злочину з корисливих мотивів у фізичної особи, яка є учасником, та/або службової (посадової) особи учасника, яка підписала тендерну пропозицію.

Згідно із законодавством України, таким документальним підтвердженням є довідка про наявність (відсутність) судимості, яку видають територіальні органи (сервісні центри) Міністерства внутрішніх справ України (далі — МВС) на підставі даних персонально-довідкового обліку Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України (далі — ЄІС МВС). З третього кварталу 2018 року вказаний документ видають на запит фізичної особи у формі «повної» або «скороченої» довідки.

У зв’язку із цим у замовників та учасників процедур закупівель часто виникають питання щодо того, яка із цих довідок — «повна» чи «скорочена» — є належним підтвердженням відсутності в особи судимості; подання якої довідки слід вимагати замовникові; довідку якої форми повинен надати переможець процедури закупівлі, щоб його пропозиція не була відхилена згідно із Законом. Спробуємо розібратися в цих питаннях на основі аналізу норм чинного Закону України «Про публічні закупівлі» та спеціального законодавства, що регулює надання відомостей про особу з персонально-довідкового обліку ЄІС МВС.

Види...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель