Зауважимо, що службові (посадові), уповноважені особи замовника у разі придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі можуть понести покарання у вигляді накладення штрафу органами державного фінансового контролю у розмірі 25 500 грн – 51 000 грн згідно зі статтею 16414 КУпАП. За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано такому адміністративному стягненню, — у розмірі 51 000 грн – 85 000 грн.
- Пам’ятаємо, що спрощені закупівлі має законне право проводити виключно уповноважена особа, тому радимо прочитати статті «Усе, що потрібно знати про уповноважену особу, або Організація закупівельної діяльності за новим Законом» та «Рекомендуємо привести у відповідність дані Уповноважених осіб».
- Фактично від «А» до «Я» про здійснення спрощеної закупівлі — в статті «Алгоритм проведення спрощеної закупівлі».
- Один із найкорисніших розділів вебпорталу RADNUK.COM.UA «Зразки документів замовникам» містить такі зразки щодо спрощеної закупівлі:
– Протокол затвердження річного плану;
– Приклад оголошення;
– Протокол затвердження оголошення;
– Протокол про внесення змін до документації з власної ініціативи;
– Протокол про відповідь на звернення та внесення змін;
– Протокол розгляду пропозицій, визнання переможця та намір укласти договір;
– Протокол відхилення пропозиції.
- Спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону, тому застосування поняття аномально низька ціна при проведенні спрощеної закупівлі є неможливим. Цікаво? Заступник головного редактора журналу «Радник в сфері державних закупівель» Наталія Чабан розповідає більше в публікації: «Чи можливе застосування антидемпінгового механізму у спрощеній закупівлі».
- Учасники не можуть оскаржити спрощену закупівлю в Антимонопольному комітеті України як Органі оскарження. Згідно з частиною 1 статті 18 Закону учасники можуть оскаржувати саме процедури закупівлі з метою неупередженого та ефективного захисту своїх прав і законних інтересів. З практичної сторони точку зору доводить юрист, партнер юридичної компанії (ЮК) «Правое Дело» Микола Смирнов у статті «Внесення змін до проєкту договору в спрощеній закупівлі».
Прим. ред.: квінтесенція — тобто найсуттєвіше.