Рекомендуємо привести у відповідність дані Уповноважених осіб

Вікторія Романюк
3859
23 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Рекомендуємо привести у відповідність дані Уповноважених осіб
3859
23 Квітня 2020

З 19 квітня 2020 року введено в дію нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону під час користування електронною системою закупівель уповноважена особа вносить до електронної системи закупівель персональні дані, надає згоду на їх обробку та оновлює такі дані у разі їх зміни. Персональні дані, внесені уповноваженою особою до електронної системи закупівель, не оприлюднюються. В електронній системі закупівель відображатимуться ПІБ особи її контактний номер та електронна адреса.

З введенням в дію нової редакції Закону з 19.04.2020 року також введено в дію нову редакцію статті 164-14 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Згідно цієї статті встановлена відповідальність за внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни, що тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятсот (25 500,00 грн.) до трьох тисяч (51 000,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рекомендуємо привести у відповідність дані уповноважених осіб внесені до електронної системи закупівель або внести їх, якщо вони не внесені. Оскільки зараз є наприклад у замовників невідповідність – нові закупівлі проводить уповноважена особа, а в даних по закупівлі зазначається інформація про особу, яка уже у замовника не працює.

Також у листі Мінекономіки № 3304-04/24218-06 від 10.04.2020 з приводу персональних даних інформує,  що наразі здійснюється технічна реалізація вимог нової редакції Закону в електронній системі закупівель. Тому внесення уповноваженими особами персональних даних відбуватиметься після відповідної технічної реалізації в електронній системі закупівель.

Щодо тестування уповноважених осіб

Мінекономіки підготувало відповідь в листі № 3304-04/24218-06 від 10.04.2020 в якому зазначена інформація коли, де і як здійснюватиметься тестування уповноважених осіб.  В листі написано, що тестування необхідно буде пройти після затвердження відповідного порядку і реалізації у електронній системі закупівель та до 1 січня 2022 року.

Відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 11 нової редакції Закону уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.

При цьому виходячи зі змісту розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” нової редакції Закону уповноваженим особам необхідно підтвердити рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель до 01.01.2022 року.

Таким чином, оскільки наразі ведеться робота щодо розроблення та затвердження нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень нової редакції Закону, уповноважені особи матимуть можливість проходити тестування після затвердження порядку організації тестування уповноважених осіб та реалізації відповідної технічної можливості, але у будь-якому разі до 01.01.2022 року.


Статті які, стосуються уповноважених осіб читайте на порталі radnuk.com.ua:

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель