Чи можливе застосування антидемпінгового механізму у спрощеній закупівлі

Наталія Чабан
765
20 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи можливе застосування антидемпінгового механізму у спрощеній закупівлі
765
20 Серпня 2020

В новій редакції Закону «Про публічні закупівлі» встановлено принципово нове поняття – аномально низька ціна, яке передбачає зупинити ціновий демпінг, адже у тендерах нерідко перемагали пропозиції, ціни в яких є значно нижчими з-поміж інших запропонованих. Як наслідок, учасник процедури закупівлі зазвичай використовував демпінг аби перемогти, а потім за допомогою додаткових угод нівелював його ж результати. Тому, в цій статті ми спробуємо розібратися з наявністю/відсутністю застосування замовником даного механізму захисту від демпінгу у спрощеній закупівлі на прикладі роз’яснення Мінекономіки.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 1 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі – аномально низька ціна) – ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Отже,поняття аномально низької ціни стосується лише ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції учасника  в зв’язку з чим на практиці виникає багато запитань, зокрема, щодо можливості застосування замовником нового інструменту у разі демпінгування цін учасниками під час проведення спрощених закупівель.

Роз’яснення  щодо даного  питання отримуємо із листа-відповіді Мінекономіки №

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель