Практичні аспекти визначення очікуваної вартості та вибору виду закупівлі при закупівлі робіт, наглядів та експертизи

Любава Стефанюк
1320
10 Серпня 2021
Практичні аспекти визначення очікуваної вартості та вибору виду закупівлі при закупівлі робіт, наглядів та експертизи
1320
10 Серпня 2021

Для того щоб закупівля була ефективною, закупівельник, який її оголошує, повинен володіти не лише знаннями закупівельного законодавства, але й розбиратися у специфіці тих товарів, робіт та послуг, які він придбаває. Особливо це твердження актуальне при здійсненні закупівель робіт, адже щоб правильно спланувати та провести такі закупівлі, обов’язково потрібен принаймні мінімальний обсяг знань щодо будівельних норм і правил, які застосовуються в будівництві.

На превеликий жаль, більшість членів тендерних комітетів та уповноважених осіб такими знаннями не володіють, тому при проведенні закупівель робіт їм доводиться стикатися з масою питань, на які вони не можуть знайти однозначних відповідей.

Питання у закупівельника виникають зазвичай уже на першому етапі — етапі визначення очікуваної вартості й вибору виду закупівель для окремих видів робіт. І саме на специфіку цього етапу — планування закупівель робіт — ми і спробуємо пролити світло у цій статті.

Визначення предмета закупівлі як важливий елемент планування закупівель

Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт