У кінці бюджетного року розпорядникам бюджетних коштів необхідно завершити роботу з договорами про закупівлю, умовами яких передбачено терміни виконання зобов’язань до кінця поточного року. Зобов’язання за договорами про закупівлю зазвичай виконуються сторонами в таких обсягах, які передбачено умовами цих договорів про закупівлю.
На практиці непоодинокими є випадки, коли виникає необхідність зменшення обсягів виконання договору про закупівлю. У даній статті розглянемо, як правильно закінчити роботу за договором про закупівлю й відобразити завершення виконання бюджетних зобов’язань у казначейському обліку та в електронній системі закупівель.
Замовники укладають договори про закупівлю за результатами процедур, проведених відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону від 19.09.2019 № 114-IX) (далі — Закон). Бюджетні зобов’язання за такими договорами про закупівлю розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, тобто замовники, реєструють в органах Державної казначейської служби України (далі — органи Казначейства) відповідно до вимог Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 (далі — Порядок № 309), у межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів) відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України.
Випадки зменшення обсягів закупівель за договорами про закупівлю
У...