Cтрок дії договору продовжено в обсязі, що не перевищує 20% від суми, проте є залишок коштів: які дії замовника?

Анастасія Маляренко
801
11 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Cтрок дії договору продовжено в обсязі, що не перевищує 20% від суми, проте є залишок коштів: які дії замовника?
801
11 Квітня 2020

Запитання:

«Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи можна продовжити строк договору, якщо ми його вже продовжували на початку року на 20%, але на ньому ще є залишок коштів?»

Відповідь:

Добрий день! Якщо договір про закупівлю було укладено на виконання вимог діючого Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), то продовження його строку дії може відбутися лише у випадках передбачених п.4 ч.4 ст.36 і ч.5 ст.36 Закону.

Згідно ч. 5 ст. 36 Закону зазначено, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Умови подовження дії договору Закон не містить.

 Звертаємо увагу, що згідно з частиною 5 статті 36 Закону обмежуючим фактором є саме ціна, а не строк дії додаткової угоди, тобто сторони можуть продовжити дію договору про закупівлю хоч на місяць, хоч на два, хоч на пів року, головне – щоб ціна спожитих у цей час товарів/робіт/послуг не перевищила 20% ціни договору у попередньому році.

Закон не обмежує замовника у кількості таких «продовжень» строку дії договору, однак їх ціна залишається загальною та незмінною – не більше 20% від початку року до нового договору про закупівлю. Тож якщо додаткового строку договору не вистачило для чергової закупівлі, замовник цілком вправі ще раз продовжити строк дії договору, але в межах тих самих 20 % ціни договору за попередній рік.  

Додаткову інформацію з даного питання розміщено в журналі «Радник в сфері державних закупівель» за грудень 2016 року № 12(63) стор.36-41 та на порталі RADNUK.COM.UA за посиланням.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель