Спільното, готові до наступних змін у закупівлях? Огляд змін, анонсованих Мінекономіки 14.03.2023

Ганна Довгая
683
15 Березня 2023
Спільното, готові до наступних змін у закупівлях? Огляд змін, анонсованих Мінекономіки 14.03.2023
683
15 Березня 2023

Деякі психологи кажуть, що зміна неможлива без змін. Давайте змінюватись на краще та крокувати в ногу зі змінами прямо зараз разом із порталом «Радник у сфері публічних закупівель».

14.03.2023 представники Мінекономіки анонсували чергові закупівельні зміни. Якщо говорити більш узагальнено, то можу виділити таке:

  1. Здебільшого зміни пов’язані з тим, щоб повернути етап аукціону у відкриті торги. У зв’язку з цим багато пунктів Особливостей зазнають змін у частині нумерації підпунктів.
  2. Так, у зв’язку з майбутніми змінами потрібно буде вносити зміни в тендерну документацію. АЛЕ не зараз, а тоді, коли зміни набудуть чинності (орієнтовно у квітні 2023 року, у проєкті постанови йдеться про 03.04.2023).
  3. Заплановано, що аукціони будуть опціональними: «За наявності ризиків порушення (припинення) роботи системи електропостачання за рішенням замовника відкриті торги можуть бути проведені без застосування електронного аукціону. Оголошення про проведення відкритих торгів, що проводяться замовником без застосування електронного аукціону, повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону (крім інформації, визначеної пунктом 11 частини другої статті 21 Закону), а також інформацію щодо проведення відкритих торгів без застосування електронного аукціону». Тобто планується за наявності ризиків порушення (припинення) роботи системи електропостачання надати замовнику право проводити відкриті торги без аукціону.
  4. Для аукціону потрібно буде два учасники, утім якщо прийде один – його тендерну пропозицію система визнає переможною, і замовник приступить до її розгляду. Не прийде на відкриті торги ніхто — не буде аукціону та замовник матиме право скористатись підпунктом 6 пункту 13 Особливостей.
  5. Майбутніми змінами також планується важливе доповнення в частині відхилення учасника процедури закупівлі у разі, коли: «наявні підстави, встановлені пунктом 47 цих особливостей». Наразі це пункт 44 Особливостей (у мирні часи закупівельники б відразу згадали статтю 17 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Далі більш детально про те, що планується змінити в особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178:

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО