28 електронних книг і всі доступні користувачам порталу Радник

Редакція
813
18 Жовтня 2023
28 електронних книг і всі доступні користувачам порталу Радник
813
18 Жовтня 2023

Буває такий стан, коли в голові безліч питань з публічних закупівель. Як можна все структурувати? Є одна відповідь — електронні книги, які доступні кожному цінному передплатнику порталу Радник і які зібрані в одному місці — у розділі «Книги»:

Учасників публічних закупівель ми не оминули, бо для вас добірка в е-книзі «Перемога в закупівлях (тендерах): гайд для учасника». Ви впораєтесь з будь-яким тендером!

Як уповноваженій особі знайти практику з публічних закупівель?

Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:

 1. «Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178», що містить актуальну практику рішень Антимонопольного комітету України в період дії воєнного стану в Україні.
 2. «Моніторинг закупівель за Особливостями № 1178», що містить розподілену за тематиками добірку висновків Державної аудиторської служби України щодо закупівель.
 3. «Практика суду, що стосується публічних закупівель». Назва цієї е-книги говорить саме за себе. Вперше в Україні передплатникам порталу доступний збірник судових рішень, що стосуються публічних закупівель.

Якщо у вас є потреба в аналізі практики за Законом України «Про публічні закупівлі» (наприклад, ідуть судові спори за договором, укладеним за Законом), користуйтесь електронною книгою «Практика моніторингу процедур закупівель за Законом» та «Рішення Антимонопольного комітету України щодо публічних закупівель (тендерів)».

Хто така уповноважена особа та як правильно розпочати її діяльність?

Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:

 1. «Уповноважена особа». У цій книзі ви дізнаєтесь усе щодо організації роботи уповноваженої особи на підприємстві!
 2. «Тестування уповноваженої особи: гайд для початківців». Дійсно, для уповноваженої особи тестування є обов’язковим, якщо вона, наприклад, здійснює відкриті торги. Тому відкривайте книгу, з нею ви зможете з першого разу пройти це тестування та отримати сертифікат. Ми віримо у вас!
 3. «Очікувана вартість предмета закупівлі від А до Я». Назва книги говорить сама за себе. Тому користуйтесь нею перед здійсненням закупівлі, зокрема на етапі планування.
 4. «Життєвий цикл документів з питань публічних закупівель». Ця книга тлумачить основні організаційно-правові засади життєвого циклу документів, у тому числі з питань публічних закупівель, зокрема оформлення, зберігання, архівування, знищення документів.

Окремо зазначимо, що Уповноваженим органом, який компетентний надавати консультації з питань здійснення публічних закупівель, є Мінекономіки. Консультації Уповноваженого органу зібрані за темами в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель».

Як правильно укласти договір про закупівлю?

Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:

 1. «Все, що необхідно знати про договори в публічних закупівлях» — це збірка договірної практики з публічних закупівель, що включає і роз’яснення, і навіть приклади відповідних додаткових угод та договорів.
 2. «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях». Після оприлюднення замовником в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю така закупівля отримує статус «завершена» та такий замовник уже технічно не може внести жодних зміни до неї. Тому важливо розуміти, коли варто утриматись від опублікування звіту, коли законодавство дозволяє не публікувати звіт, а коли такі дії для уповноваженої особи є обов’язковими.
 3. «Укладання додаткових угод в обсязі 20 % на початку наступного року». Пролонгація в публічних закупівлях може призвести як до збитків підприємств, так і до накладення відповідних штрафів. Щоб такого не сталось, варто взяти до уваги цю е-книгу.
 4. «Реєстрація договору в Казначействі». Після успішно проведених закупівель у замовників сфери публічних закупівель часто виникають складнощі, а подекуди й непорозуміння з представниками органів державного казначейського обслуговування під час реєстрації договірних зобов’язань. Ця е-книга допоможе їх вирішити.

Проводжу тендер: як усе врахувати?

Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:

 1. «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». У період воєнного стану вся закупівельна громада України враховує Особливості під час здійснення закупівель. Тому цю книгу не можна оминути.
 2. «Алгоритми проведення закупівель та їх особливості». Кожна закупівля має свої особливості. Щоб ефективно провести кожну з них, необхідно пам’ятати про їхні нюанси. Саме тут вони зібрані.
 3. «Приклади документів для відкритих торгів з особливостями з урахуванням змін від 19.05.2023». Відкриті торги — це, безумовно, найпоширеніший вид процедур закупівель. А тут зібрані усі документи, які вам стануть у пригоді під час їх проведення!
 4. «Прозорро Маркет з прикладами документів». Коли потрібно здійснити закупівлю швидко, але в рамках чинного законодавства, Prozorro Market — ідеальний варіант.
 5. «Закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей». Чи не найбільш спірна норма законодавства у сфері закупівель, яка дозволяє уникнути проведення відкритих торгів, є найбільш цікавою і, можливо, інтригуючою для уповноваженої особи. Бо укласти «прямий» договір про закупівлю значно легше, аніж готувати тендерну документацію, дотримуватись кожного етапу й усіх вимог проведення такої процедури, як відкриті торги.
 6. «Недобросовісні постачальники та що з ними робити (штрафи, санкції)» — книга «маст хев», оскільки наразі вкрай важливо не мати договірних відносин з росією та білоруссю. При цьому є низка інших нюансів, що стосуються і кінцевих бенефіціарів, і штрафних санкцій, які обов’язково потрібно застосовувати до контрагента, зокрема у разі порушень умов договору про закупівлю.

А щоб враховувати строки під час здійснення усіх вищенаведених закупівель, нами вже підготовлено «Строки в публічних закупівлях». Не соромтесь, користуйтесь!

Інші електронні книги, що стосуються публічних закупівель

Рей Бредбері якось сказав, що перемога там, де є рух вперед. З порталом «Радник у сфері державних закупівель» ви приречені на перемогу та невпинний закупівельний розвиток. Бо ми маємо для вас ще такі електронні книги:

 • «Локалізація в закупівлях». За допомогою цієї е-книги ви зможете максимально комфортно та швидко організувати закупівлі під час воєнного стану з урахуванням останніх змін до Закону України «Про публічні закупівлі» в частині локалізації виробництва, мати під рукою важливу й актуальну інформацію щодо ступеня локалізації виробництва, переліку товарів, які підпадають під такий ступінь локалізації. У посібнику також розміщено зразки відповідних документів.
 • «Збільшення ціни до 10 % у закупівлях за Законом та Постановою № 1178». У цій електронній книзі ви зрозумієте усі закупівельні нюанси застосування норми законодавства в частині збільшення ціни за одиницю товару в разі коливання цін на ринку. А також отримаєте корисну практику щодо цього.
 • «Все про (не)зазначення інформації щодо номенклатурних позицій закупівлі». В окремих електронних полях має міститися інформація щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. Дотриматись цієї вимоги допоможе вказана книга.
 • «Дотримання Постанови № 710 в частині підготовки й оприлюднення обґрунтувань». Тут ви зрозумієте коли, хто та за яких умов має готувати / оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
 • «Забезпечення в закупівлях за Законом». Якщо бажаєте розібратись з забезпеченням у публічних закупівлях за Законом, ця книга саме для вас.
 • «Спрощена закупівля за Законом у деталях». Якщо маєте на меті пригадати нюанси здійснення спрощених закупівель за Законом, ласкаво просимо до перегляду цієї е-книги.
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО