Вимога щодо надання кошторису в паперовому вигляді: якої думки суд?

Катерина Плашенко
599
4 Листопада 2021
Вимога щодо надання кошторису в паперовому вигляді: якої думки суд?
599
4 Листопада 2021

Частиною 8 статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що подання інформації під час проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель (далі — ЕСЗ). Замовникам забороняється вимагати від учасників подання у паперовому вигляді інформації, поданої ними під час проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі.

Тобто Закон забороняє замовнику вимагати від учасника документи в паперовому форматі, які були надані в складі тендерної пропозиції / пропозиції через ЕСЗ.  Водночас Закон нічого не каже про заборону замовнику вимагати документи в паперовому вигляді саме від переможця процедури закупівлі / закупівлі.

Розглянемо практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

У разі оскарження учасниками умов тендерної документації, у яких замовник просить надати паперові документи, неважливо, від учасників чи від переможця, переважна більшість рішень Колегії — на користь скаржника, та  замовник повинен внести зміни до умов тендерної документації. Приклади  рішень Колегії з такого самого питання: № 22864-р/пк-пз від 07.10.2021, оголошення UA-2021-09-06-005456-c, № 19906-р/пк-пз від 01.09.2021, оголошення UA-2021-07-23-005634-b.

Але якої ж думки суд щодо вимоги замовника до переможця надати  документи в...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель