Позиція АМКУ щодо (не)накладення електронного підпису на документи переможця

Олег Підгірський
973
11 Січня 2024
Позиція АМКУ щодо (не)накладення електронного підпису на документи переможця
973
11 Січня 2024

Умовами закупівлі визначалось накладення кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП) на пропозицію учасника. Учасника визначено переможцем торгів, і він завантажив документи переможця. Після завантаження ним накладено УЕП замість КЕП. Замовник не відхилив пропозицію переможця. Чи правомірні дії замовника? Яка позиція АМКУ щодо цього питання? Читайте у статті.

Документи, що завантажуються в електронній системі закупівель після закінчення строку для їх подання, не є частиною тендерної пропозиції. У статті порталу RADNUK.COM.UA «Ненакладення електронного підпису на виправлення невідповідностей згідно з нормою „24 години“: практика АМКУ» ми розібрались з цим питанням на прикладі рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, предметом оскарження якого було ненакладення електронного підпису на документи, що завантажуються на виконання припису частини 9 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон).

Також не будуть вважатися частиною тендерної пропозиції документи, що вимагаються від переможця за абзацом 15 пункту 47 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Нагадаю, що за наведеною нормою переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці 14 цього пункту. Знову ж таки ми бачимо, що згадані документи завантажуються після кінцевого строку подання пропозицій. Відповідно, накладення на їх завантаження електронного підпису не є обов’язковим, якщо інше не визначено умовами закупівлі.

Розглянемо рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія), предметом оскарження якого було ненакладення електронного підпису під час завантаження документів переможця.

...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО