Про строки згідно з частиною 5 статті 254 ЦКУ при використанні норми «24 години на виправлення»: практика АМКУ

Олег Підгірський
1388
20 Липня 2023
Про строки згідно з частиною 5 статті 254 ЦКУ при використанні норми «24 години на виправлення»: практика АМКУ
1388
20 Липня 2023

У публікації «Останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день: роз’яснення для дотичних до закупівельної сфери» ми визначили правові підстави застосування норми частини 5 статті 254 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) в публічних закупівлях.

Варто згадати, що за статтями 251 і 252 ЦКУ строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення, та який визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Відповідно до частини 5 статті 254 ЦКУ, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Пунктом 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), визначено положення щодо можливості виправлення учасником у певних випадках невідповідностей, які він допустив у своїй тендерній пропозиції, поданій у відкритих торгах. Ця норма умовно є аналогом норми частини 16 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), що застосовується для процедури закупівлі відкриті торги у мирний час.

...
Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО