Звіт про оборонні закупівлі: не радимо наразі створювати чернетки

Діана Лагодна
662
14 Квітня 2023
Звіт про оборонні закупівлі: не радимо наразі створювати чернетки
662
14 Квітня 2023

Зміни до Закону України «Про оборонні закупівлі» (далі — Закон) набрали чинності з 24.03.2023. І наразі основним питанням замовників у сфері оборони є можливість публікувати звіти по вже проведених раніше закупівлях або тих, що ще будуть проводитися у майбутньому.

Пропонуємо ознайомитися з матеріалом «Аналіз змін до оборонних закупівель з 24.03.2023».

Звертаємо вашу увагу, що можливість публікувати звіти по закупівлях повинна з’явитися у замовників з 23.04.2023.

Зупинимося детально на основних моментах, які потрібно знати державному замовнику.

  1. У разі, якщо оборонна закупівля була проведена державним замовником поза електронною системою закупівель (для товарів та послуг оборонного призначення на суму від 200 тис. грн, для робіт оборонного призначення — 1,5 млн грн), необхідно опублікувати звіт про договір про оборонну закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, протягом 10 робочих днів з дня укладення договору.
  2. Норма не стосується закупівель оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин.
  3. З 23.04.2023 по 22.06.2023 оборонні замовники повинні будуть опублікувати звіти по закупівлях, які вони проводили поза системою від початку повномасштабного вторгнення (за умови, що вони ще не були опубліковані раніше).
  4. Функціонал для звітування в електронній системі закупівель по оборонних закупівлях буде змінено. Зараз майданчик Zakupki.Prom на фінішному етапі запуску нового виду звітів у системі, яким будуть користуватися оборонні замовники. Тому створити звіт без використання електронної системи закупівель у вигляді чернетки зараз, а потім його опублікувати у замовників не вийде.
  5. Новий функціонал буде передбачати обов’язкові поля (відповідно до норм Закону) та опціональні (які державний замовник може заповнити за бажанням).
  6. У звіт обов’язково повинна бути внесена така інформація:

    — найменування державного замовника;

    — назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів);

    — ціна за одиницю кожної номенклатурної позиції товару (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів) або ціна робіт, послуг.
  7. При закупівлі, до прикладу, послуг з забезпечення комплектами продуктів, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування додатково зазначається інформація щодо вартості всіх складових вказаних послуг (крім відомостей, що становлять державну таємницю): окремі найменування харчових продуктів із зазначенням ціни за одиницю харчового продукту, одиниці виміру та вартості окремих послуг, загальної вартості та строків оплати за такі харчові продукти (товари). Усю цю інформацію замовник публікує окремим файлом.

Наостанок запрошуємо вас приєднатись до відкритої телеграм-спільноти «Оборонні закупівлі»:

Оборонні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель для потреб оборони з урахуванням окремого закону

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО