Ні для кого вже не секрет, що дата, якої так бояться всі замовники, уже настала — 19.04.2020. Цей день розділив публічні закупівлі на «до» та «після». У даній статті ми детально розберемося з тим, хто, коли та за що є відповідальним після вступу в силу Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) у новій редакції.
Хто відповідає за закупівлі з 19.04.2020?
Мабуть, усім відомо, що згідно попередньої редакції Закону про публічні закупівлі для організації й проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Основною відмінністю нової редакції Закону від попередньої є те, що нові норми змушують замовників приймати рішення не колегіально, як усі ми звикли, а одноосібно. Тобто замість тендерних комітетів запроваджено інститут уповноважених осіб.
Отже, відповідно до частини першої статті 11 нової редакції Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яку визначає або призначає замовник одним із способів, визначених цим законом. Детальніше про способи призначення уповноважених осіб можна ознайомитися у статті «Усе, що потрібно знати про уповноважену особу, або...