Відкриті торги не відбулися двічі, однак з перервою. Чи можна провести переговорну процедуру закупівлі?

Ірина Биковська
579
8 Вересня 2021
Відкриті торги не відбулися двічі, однак з перервою. Чи можна провести переговорну процедуру закупівлі?
579
8 Вересня 2021

Питання читача

  • Добрий день! Маю таке питання: перші відкриті торги не відбулися, другі відбулися, але всіх учасників було відхилено, і треті не відбулися, то чи можна провести переговорну процедуру закупівлі на підставі двічі відмінених відкритих торгів?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, зокрема, у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Закон не містить вимог щодо обов’язкової послідовності проведення процедур відкритих торгів, які були відмінені через недостатню кількість учасників та можуть слугувати обґрунтуванням підстави для переговорної процедури закупівель.

Отже, якщо тендер для забезпечення потреби відповідного року замовником було двічі відмінено через відсутність достатньої кількості учасників, замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону, зазначивши в обґрунтуванні застосування переговорної процедури закупівлі під час оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю посилання на звіти про результати проведення процедур закупівель, що були відмінені у зв’язку з відсутністю достатньої кількості пропозицій, предметом закупівель, в яких були ті самі товари, роботи чи послуги, що є предметом даної переговорної процедури закупівлі, (та завантаживши відповідні підтвердні документи).

При цьому зверніть увагу: відповідно до пункту 8 частини 6 статті 40 Закону наявність підстав для застосування переговорної процедури закупівель має бути підтверджена документально — повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію: обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

У цьому випадку підтвердженням наявності підстав для застосуванняпереговорної процедури закупівлі згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону можуть бути, наприклад, звіти про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель, що були відмінені у зв’язку з відсутністю достатньої кількості пропозицій.

Ще більше корисних порад від провідних експертів галузі публічних закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких статтях:

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо