Чи «сумуються» закупівлі по річному плану?

Крістіна Бєлякова
2195
28 Липня 2021
Чи «сумуються» закупівлі по річному плану?
2195
28 Липня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Уклали договір (звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель) на програмне забезпечення на 37 000 грн. Фактично по ньому використано 7 500 грн, а потім договір розірвали. Далі уклали договір з іншим виконавцем також на програмне забезпечення на 14 590 грн. Як це правильно оформити, щоб не було перевищення 50 000 грн по одному коду, чи «сумуються» закупівлі по річному плану?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Для початку необхідно розібратися, що після проведення закупівлі жодних змін за результатами проведеної закупівлі до річного плану не потрібно вносити.  У частині 1 статті 4  Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Оскільки кожна запланована закупівля повинна відображатися в річному плані, виходить, що сумувати закупівлі не потрібно, бо в плані ми відображаємо очікувані закупівлі, а уже що далі з закупівлею відбувається — такої інформації план не містить.

Тому, по-перше, сумувати закупівлі в плані не потрібно, і жодним...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки