Як встановити вимогу щодо підтвердження статті 17 Закону під час проведення переговорної процедури закупівлі?

Редакція
1693
21 Січня 2022
Як встановити вимогу щодо підтвердження статті 17 Закону під час проведення переговорної процедури закупівлі?
1693
21 Січня 2022

Час від часу у замовників трапляється подвійна відміна відкритих торгів  у зв’язку з відсутністю достатньої кількості тендерних пропозицій за одним предметом закупівлі протягом року. В такому випадку замовники переходять до проведення переговорної процедури закупівлі у якій зокрема необхідно встановити вимогу щодо підтвердження статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). А як це зробити правомірно – розглянемо далі на прикладах.

Пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Тобто під час проведення переговорної процедури закупівлі замовник не має права змінювати вимоги до учасника, які були передбачені у тендерних документаціях. Сформуємо приклад.

Приклад

Вимога у тендерній документації, за якою відбулась подвійна відміна відкритих торгів  у зв’язку з відсутністю достатньої кількості тендерних пропозицій за одним предметом закупівлі протягом року:

«учасник процедури закупівлі, в тому числі об’єднання учасників, в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 10 (зазначається, якщо вартість закупівлі дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом)), 12 і 13 частини 1 статті 17 Закону, шляхом заповнення відповідних електронних полів, визначених адміністратором електронної системи закупівель і реалізованих в електронній системі закупівель. Заповненням відповідних електронних полів вважається проставлення учасником відмітки в чекбоксі / прапорці / перемикачі або іншому елементі графічного інтерфейсу користувача залежно від технічної реалізації на майданчику учасника». Як правильно встановити вимогу щодо підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі до учасника переговорної процедури, аби не змінити вимоги до учасника?

Варто зазначити: учасник переговорної процедури закупівлі не має можливості ні технічно, ні законодавчо підтвердити відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 10 (зазначається, якщо вартість закупівлі дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом)), 12 і 13 частини 1 статті 17 Закону, шляхом заповнення відповідних електронних полів, визначених адміністратором електронної системи закупівель і реалізованих в електронній системі закупівель (проставити відмітки в чекбоксі / прапорці / перемикачі або іншому елементі графічного інтерфейсу користувача залежно від технічної реалізації на майданчику учасника).

Крім цього, частиною 3 статті 40 Закону передбачено, що замовник (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини 2 статті 40 Закону) під час проведення переговорів вимагає від учасника (учасників) надати підтвердження про відсутність підстав для відмови йому (їм) в участі у процедурі закупівлі відповідно до частини 1 статті 17 Закону.

Тобто під час проведення переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 1 частини 2 статті 40 Закону (двічі відмінено відкриті торги через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій) замовник у запрошенні до переговорів має встановити вимогу для учасника щодо підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених частиною 1 статті 17 Закону.

Рекомендуємо замовникам у запрошенні до переговорів під час проведення переговорної процедури закупівлі згідно пункту 1 частини 2 статті 40 Закону, за умови встановлення в тендерних документаціях вимоги щодо підтвердження відсутності підстав, передбачених частиною 1 статті 17 Закону, шляхом заповнення відповідних електронних полів, визначених адміністратором електронної системи закупівель і реалізованих в електронній системі закупівель (проставити відмітки в чекбоксі / прапорці / перемикачі або іншому елементі графічного інтерфейсу користувача залежно від технічної реалізації на майданчику учасника), зазначати таку інформацію:

1. Підтвердження відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону. На вимогу, що була встановлена у тендерній документації, а саме: «учасник процедури закупівлі, в тому числі об’єднання учасників, в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 10 (зазначається, якщо вартість закупівлі дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом)), 12 і 13 частини 1 статті 17 Закону шляхом заповнення відповідних електронних полів, визначених адміністратором електронної системи закупівель і реалізованих в електронній системі закупівель. Заповненням відповідних електронних полів вважається проставлення учасником відмітки в чекбоксі / прапорці / перемикачі або іншому елементі графічного інтерфейсу користувача залежно від технічної реалізації на майданчику учасника».

  • Учасник (фізична особа) переговорної процедури закупівлі має надати такі документи:

з/п

Вимоги частини 1 статті 17 Закону

(замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо…)

Учасник переговорної процедури закупівлі на виконання вимоги частини 1 статті 17 (підтвердження відсутності підстав) повинен надати таку інформацію:

1

Фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку

(пункт 5 частини 1 статті 17 Закону)

Довідка, або довідка у формі електронного документа, або копія нотаріально завіреної довідки про те, що фізична особа, яка підписала тендерну пропозицію, до кримiнальної вiдповiдальностi не притягується, незнятої чи непогашеної судимостi не має та в розшуку не перебуває. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа. Додатково замовник перевіряє достовірність довідки на офіційному сайті МВС за посиланням.

2

Фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

(пункт 12 частини 1 статті 17 Закону)

Довідка, або довідка у формі електронного документа, або копія нотаріально завіреної довідки про те, що фізична особа, яка підписала тендерну пропозицію, до кримiнальної вiдповiдальностi не притягується, незнятої чи непогашеної судимостi не має та в розшуку не перебуває. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа. Додатково замовник перевіряє достовірність довідки на офіційному сайті МВС за посиланням.

3

Учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

(пункт 13 частини 1 статті 17 Закону)

Довідку, видану Державною фіскальною службою України про наявність / відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), дійсну на момент подання.

Якщо в учасника наявна заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), замовник перевіряє інформацію про розстрочення (відстрочення) такої заборгованості відповідним органом в реєстрі заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу.

  • учасник переговорної процедури закупівлі — юридична особа має надати такі документи:

з/п

Вимоги частини 1 статті 17 Закону

(замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо)

Учасник переговорної процедури закупівлі на виконання вимоги частини 1 статті 17 (підтвердження відсутності підстав) повинен надати таку інформацію:

1

Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.

(пункт 6 частини 1 статті 17 Закону)

Довідка, або довідка у формі електронного документа, або копія нотаріально завіреної довідки про те, що службова (посадова) особа переможця процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримiнальної вiдповiдальностi не притягується, незнятої чи непогашеної судимостi не має та в розшуку не перебуває. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа. Додатково замовник перевіряє достовірність довідки на офіційному сайті МВС за посиланням.

2

Фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

(пункт 12 частини 1 статті 17 Закону)

Довідка, або довідка у формі електронного документа, або копія нотаріально завіреної довідки про те, що фізична особа, яка підписала тендерну пропозицію, до кримiнальної вiдповiдальностi не притягується, незнятої чи непогашеної судимостi не має та в розшуку не перебуває. Документ повинен бути не більше тридцятиденної давнини від дати подання документа. Додатково замовник перевіряє достовірність довідки на офіційному сайті МВС за посиланням.

3

Учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

(пункт 13 частини 1 статті 17 Закону)

Довідку, видану Державною фіскальною службою України про наявність / відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), дійсну на момент подання.

Якщо в учасника наявна заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), замовник перевіряє інформацію про розстрочення (відстрочення) такої заборгованості відповідним органом в реєстрі заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі корисні статті:

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО