Право на повторне проведення переговорної процедури закупівлі

Редакція
2076
7 Жовтня 2021
Право на повторне проведення переговорної процедури закупівлі
2076
7 Жовтня 2021

Закони схожі на павутину: слабкого вони заплутують, а сильний їх прорве.
Солон

Коли замовник двічі невдало провів відкриті торги, він має беззаперечне право на проведення переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 1 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Трапляються випадки, коли таку переговорну процедуру закупівлі оскаржують. За результатами розгляду скарги Орган оскарження має право прийняти рішення про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. 

У свою чергу, переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі, зокрема, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства щодо закупівель.

Радимо замовникам звернути увагу, що Законом не передбачено можливості повторного застосування переговорної процедури закупівлі на підставі двічі відмінених відкритих торгів, у випадку її відміни на виконання рішення Органу оскарження. Отже, повторне проведення переговорної процедури закупівлі на підставі двічі відміненої процедури відкритих торгів після відміни такої процедури суперечитиме вимогам Закону.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі статті:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Особливості проведення переговорної процедури закупівлі на підставі двох відмін

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо