Тижневий БУМ. Спрощена закупівля: корисні зразки та квінтесенція

Ганна Довгая
1827
30 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Тижневий БУМ. Спрощена закупівля: корисні зразки та квінтесенція
1827
30 Жовтня 2020

Зауважимо, що службові (посадові), уповноважені особи замовника у разі придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі можуть понести покарання у вигляді накладення штрафу органами державного фінансового контролю у розмірі 25 500 грн  – 51 000 грн згідно зі статтею 16414 КУпАП. За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано такому адміністративному стягненню, — у розмірі  51 000 грн – 85 000 грн.

 • Один із найкорисніших розділів вебпорталу RADNUK.COM.UA «Зразки документів замовникам» містить такі зразки щодо спрощеної закупівлі:
  – Протокол затвердження річного плану;
  – Приклад оголошення;
  – Протокол затвердження оголошення;
  – Протокол про внесення змін до документації з власної ініціативи;
  – Протокол про відповідь на звернення та внесення змін;
  – Протокол розгляду пропозицій, визнання переможця та намір укласти договір;
  – Протокол відхилення пропозиції.
 • Спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону, тому застосування поняття аномально низька ціна при проведенні спрощеної закупівлі є неможливим. Цікаво? Заступник головного редактора журналу «Радник в сфері державних закупівель» Наталія Чабан розповідає більше в публікації: «Чи можливе застосування антидемпінгового механізму у спрощеній закупівлі».
 • Учасники не можуть оскаржити спрощену закупівлю в Антимонопольному комітеті України як Органі оскарження. Згідно з частиною 1 статті 18 Закону учасники можуть оскаржувати саме процедури закупівлі з метою неупередженого та ефективного захисту своїх прав і законних інтересів. З практичної сторони точку зору доводить юрист, партнер юридичної компанії (ЮК) «Правое Дело» Микола Смирнов у статті «Внесення змін до проєкту договору в спрощеній закупівлі».

Прим. ред.: квінтесенція — тобто найсуттєвіше.

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО