Нотатки закупівельника: секрети закупівлі до 50 тис. грн

Ганна Довгая
10622
22 Січня 2021
Нотатки закупівельника: секрети закупівлі до 50 тис. грн
10622
22 Січня 2021

«Усе ясно як божий день», — як говорив Гомер, що був сліпим, але непогано бачив.
«Сільва»

У щотижневій рубриці «Нотатки закупівельника» будемо тезово відповідати на запитання, що хвилюють закупівельну спільноту, з посиланням на джерело, на якому ґрунтується така відповідь.

Одна із основних особливостей закупівель до 50 тис. грн полягає в тому, що порядок їх проведення не регулюється Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Так, пунктом 3 статті 3 Закону лише передбачено, що в разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель (стаття 5 Закону) та може використовувати електронну систему закупівель (далі — ЕСЗ), у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів.

У разі здійснення таких закупівель без використання ЕСЗ замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Отож:

  1. якщо річна вартість предмета закупівлі є меншою за 50 тис. грн, то у замовника є вибір щодо здійснення закупівель: через ProZorro Market або ж публікація звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Ще дещо у статті: «Закупівлі до 50 тис. грн.: практика та особливості проведення»;
  2. звіт про виконання договору про закупівлю у разі закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання не оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 Закону у разі оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
    Закон не містить вимог та обов’язку замовника щодо оприлюднення укладених додаткових угод до звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель. Посилання на практику Уповноваженого органу з цього питання читайте у статті «Оприлюднення звіту при закупівлі до 50 тис. грн.»;
  3. відповідно до абзацу 1 пункту 2.2 Порядку Мінфіну від 02.03.2012 № 309 розпорядники бюджетних коштів протягом семи робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання подають до відповідного органу Державної казначейської служби України оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання (договір про закупівлю або інший підтвердний документ), та Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях.
    Вищенаведена норма Порядку № 309 стосується також договорів, укладених без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель. Більше від представника одного з Казначейських служб читайте в статті «Реєстрація прямих договорів в органах Казначейства».

Також клікайте гіперпосилання, щоб упевнитись у побачених відповідях:

Корисність: Для тих, хто буде відповідальний за звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи, підготували Приклад наказу про покладення обов’язків.

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг шляхом проведення спрощених закупівель в електронній системі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО