Для тих, хто буде відповідальний за звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи підготували Приклад наказу про покладення обов’язків

Ганна Довгая
4663
3 Вересня 2020
Для тих, хто буде відповідальний за звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи підготували Приклад наказу про покладення обов’язків
4663
3 Вересня 2020

Законодавець імперативно встановлює необхідність оприлюднення звітів щодо договорів про закупівлю, укладених без використання електронної системи закупівель  протягом трьох робочих днів з дня укладення  такого договору або іншого документа, що підтверджує придбання. Все ж таки, хто та особа, яка повинна звітувати?

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Чинна редакція Закону не містить чіткого визначення кола осіб, котрі були б відповідальними за організацію та проведення  закупівель вартістю до 50 тисяч гривень і у разі здійснення закупівлі у випадках, передбачених частиною 7 статті 3 Закону (винятків зі спрощеної), як, наприклад,  зі спрощеними закупівлями, які здійснює виключно уповноважена особа. Отже, за відсутності прямої дії Закону, обов’язки щодо організації та проведення допорогових закупівель можуть бути покладені на:

  • уповноважену особу;
  • голову, секретаря чи члена тендерного комітету;
  • будь-яку інші особу, що визначена замовником, зі складу штатних працівників.

Покладення таких обов’язків повинно бути регламентовано внутрішнім розпорядчим документом замовника. Це може бути наказ про покладення обов’язків. Для наглядного прикладу підготовлено зразок наказу.  

Слід зазначити, що у випадку покладення обов’язків відповідальної особи за організацію та проведення закупівель до 50 тисяч гривень і у разі здійснення закупівель у випадках, передбачених частиною 7 статті 3 Закону (винятків зі спрощеної), на уповноважену особу чи тендерний комітет, дану вимогу необхідно передбачити і у відповідних Положеннях організації закупівельної діяльності замовника.

Приклад наказу про покладення обов’язків відповідальної особиза організацію та проведення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. грн.

Щодо нюансів звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

  1. «Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель: видатки за авансовим звітом»;
  2. «Оприлюднення звіту при закупівлі до 50 тис. грн.»;
  3. «Планування в річному плані закупівель до 50 тис. грн і вище: відображати чи ні?»
Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО