За результатом проведення процедури закупівлі відкриті торги між замовником і переможцем укладається договір про закупівлю. Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIІI (далі — Закон) договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
За пунктом 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), договір про закупівлю за результатами проведення, зокрема, відкритих торгів укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин 3-5, 7 і 8 статті 41 Закону, та Особливостей.
При укладенні умови договору не повинні відрізнятись від тендерної пропозиції учасника.
Варто наголосити, що такий договір укладається за формою проєкту договору, що відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закону є обов’язковою складовою тендерної документації. Також ми розуміємо, що проєкт договору не повинен суперечити нормам, визначеним пунктом 17 Особливостей. У свою чергу, законодавством у сфері публічних закупівель не визначено іншого, а саме, яким має бути цей проєкт, його зміст чи умови.
Тому для закупівельної громади наводимо перелік корисних посилань щодо проєкту договору про закупівлю за статтями порталу RADNUK.COM.UA, що можуть бути корисними в цьому питанні, зокрема:
- «Проєкт договору про закупівлю та перелік випадків змін його умов. Що варто пам’ятати замовникам?» та «Проєкт договору про закупівлю як основна складова тендерної документації», де наведено деякі нюанси формування проєкту договору;
- «Що варто передбачити в проєкті договору про закупівлю щодо його розірвання. Бонус-зразок додаткової угоди», у якій автор наводить рекомендації щодо змісту проєкту договору в частині умов розірвання договору про закупівлю;
- «Проєкт договору містить вибіркові випадки внесення змін до істотних умов. Правильно чи ні?», де опрацьовано рішення органу оскарження щодо встановлення замовником деяких умов проєкту договору;
- «Зазначення в проєкті договору про закупівлю умови щодо його доповнення та коригування під час укладення: практика ДАСУ», яка містить опрацювання і позиції органу фінансового контролю зі схожого питання.
- «Проєкт договору про закупівлю: чи обов’язково включати перелік випадків змін його умов?», що висвітлює позицію ДАСУ та суду по відповідному питанню.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано також категорію «Договори та ДУ за Особливостями» розділу «Договори та додаткові угоди». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків. Додано нові зразки в категорію «Відкриті торги з особливостями» розділу «Зразки документів замовникам за Особливостями».