Проєкт договору про закупівлю та перелік випадків змін його умов. Що варто пам’ятати замовникам?

Редакція
939
1 Грудня 2021
Проєкт договору про закупівлю та перелік випадків змін його умов. Що варто пам’ятати замовникам?
939
1 Грудня 2021

Згідно з частиною 1 статті 188 ГКУ передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства.

Частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, які передбачені в цій статті.

Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закон у тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Акцентуємо увагу: Закон передбачає спеціальні законодавчі норми, які регулюють особливості внесення змін до договору про закупівлю. Так, Законом передбачено перелік випадків, у яких можливе внесення змін до істотних умов договору про закупівлю.

При цьому, одним із найболючіших питань при складанні замовниками проєкту договору про закупівлю є питання (не) включення випадків змін умов договору про закупівлю, які перелічені в частині 5 статті 41 Закону.

Так, дуже часто перед замовниками постають наступні питання:

  1. чи зобов’язаний замовник включати в проєкт договору про закупівлю весь перелік, який міститься в частині 5 статті...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.