Зазначення в проєкті договору про закупівлю умови щодо його доповнення та коригування під час укладення: практика ДАСУ

Дмитро Михайлович Стек
548
20 Листопада 2021
Зазначення в проєкті договору про закупівлю умови щодо його доповнення та коригування під час укладення: практика ДАСУ
548
20 Листопада 2021

Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у тендерній документації зазначаються такі відомості, як проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Згідно з частиною 4 статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та / або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції / пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Із зазначених норм можна зробити висновок: умови договору про закупівлю при підписанні між замовником та учасником не можуть відрізнятися від тих, які були визначені у проєкті договору про закупівлю, крім випадків, визначених у частині 4 статті 41 Закону.

Відповідно, замовники не можуть встановлювати в тендерній документації умови щодо можливості доповнення та коригування проєкту договору про закупівлю, крім випадків, зазначених у Законі.

На порталі RADNUK.COM.UA неодноразово розглядались питання щодо проєкту договору про закупівлю, зокрема у статтях «Проєкт договору про...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу