Проєкт договору містить вибіркові випадки внесення змін до істотних умов. Правильно чи ні?

Тетяна Коріненко
459
7 Листопада 2021
Проєкт договору містить вибіркові випадки внесення змін до істотних умов. Правильно чи ні?
459
7 Листопада 2021

Замовник у проєкті договору врахував не всі випадки, в яких можливе внесення змін до істотних умов  договору. Правильно чи ні?

Частина 1 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлює, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного (далі — ЦКУ) та Господарського (далі — ГКУ) кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 651 ЦКУ зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Водночас частиною 1 статті 188 ГКУ передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства.

У свою чергу частина 5 статті 41 Закону містить обмеження щодо випадків, у яких можливе внесення змін до істотних умов договору.

Водночас частина 8 статті 22 Закону містить вимогу щодо обов’язкового зазначення у проєкті договору про закупівлю порядку змін його умов.

Детально тема проєкту договору розглянута на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Проєкт договору про закупівлю: чи обов’язково включати...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику