Основні умови для участі в публічних тендерах GPA

Ганна Севостьянова
643
12 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Основні умови для участі в публічних тендерах GPA
643
12 Квітня 2020

Офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) завершилася 18 травня 2016 року. Із цього часу українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюють у 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту 2014 року.

Угода GPA поширює головний принцип СОТ (рівний доступ до ринків) на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці — до закордонних. Та коли іноземні компанії вже давно де-факто могли брати участь у публічних закупівлях в Україні, то українські компанії тільки відкривають для себе глобальний ринок державних закупівель. У цій статті наведено інструкції та рекомендації для тих українських компаній, які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.

Із даної публікації ви довідаєтеся про:

  • основні вимоги щодо участі в тендерах GPA (Угода Світової Організації Торгівлі);
  • Директиву 2014/24/ ЄС;
  • ТЕД. Особливості закупівель у країнах ЄС;
  • ESPD, e-CERTIS; основні вимоги до учасників, банк гарантії, страхування, електронну ідентифікацію.

Угода Світової організації торгівлі про державні закупівлі (далі — УДЗ) затверджена рішенням Ради ЄС 94/800/EC (8). Метою...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель