Перелік корисних посилань щодо питань здійснення конкурентних оборонних закупівель

Олег Підгірський
313
26 Травня 2024
Перелік корисних посилань щодо питань здійснення конкурентних оборонних закупівель
313
26 Травня 2024

Відповідно до пункту 8 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275, державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:

  1. у порядку проведення відкритих торгів, що визначений Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178;
  2. у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, з урахуванням положень, визначених Особливостями № 1275;
  3. у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822;
  4. шляхом застосування рамкової угоди відповідно до Особливостей № 1275.

Варто наголосити, що закупівлі, визначені підпунктом 4 пункту 8 Особливостей № 1275, відповідно до підпункту 7 пункту 3 Постанови № 1275 можуть здійснюватися лише Державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель», Державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція закупівель у сфері оборони» та Департаментом забезпечення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації як службами державного замовника.

Крім того, виходячи зі змісту норми пункту 8 Особливостей № 1275, державні замовники мають право обрати на власний розсуд вид здійснення конкурентної закупівлі для закупівлі товару, роботи чи послуги. Тобто відсутні приписи, що зобов’язують чи визначають конкретно, в яких випадках і коли застосовувати той чи інший вид закупівлі.

Нижче викладено перелік корисних посилань щодо питань здійснення конкурентних оборонних закупівель за публікаціями порталу RADNUK.COM.UA, що стосується алгоритмів проведення таких закупівель.

Своєю чергою, в рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Електронний каталог за Особливостями» розділу «Зразки документів замовникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО