За роз’ясненням Міністерства економіки України «Щодо здійснення закупівель у період воєнного стану» від 04.03.2022 № 3304-04/9225-06 процедури закупівель та спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, завершуються у порядку, визначеному Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон).
Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю — протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.
Ця норма не зупинена в умовах воєнного стану, тому все ж таки замовникам доведеться оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю з настанням обставин, визначених пунктом 12 частини 1 статті 10 Закону. Таким чином, актуальним для вас залишаються питання, висвітлені в таких публікаціях:
- «Дев’ять актуальних запитань щодо звітування про виконання договору про закупівлю», у якій ви можете знайти відповідь і на своє питання щодо такого звітування.
- «А ви прозвітували про виконання договору про закупівлю? Показуємо спосіб перевірки», де описано лайфхак самоперевірки.
- «Ведеться претензійна робота. Оприлюднюємо звіт про виконання договору про закупівлю чи ні?», у якій експерт надає роз’яснення щодо дій замовника стосовно звіту, у той час коли щодо необхідного договору ведеться претензійна робота.
- «Помилково оприлюднено звіт про виконання договору про закупівлю: який вихід?», де замовник отримає відповідь на відповідне питання.
Якщо в умовах правового режиму воєнного стану ви не оприлюднили звіт про виконання договору та не могли цього зробити у встановлені строки, тоді краще його оприлюднити з пропуском строку, визначивши окремим протокольним рішенням цей пропуск як незалежні від замовника обставини, у зв’язку з чим пропущено строк. Можете скористатися зразком протоколу про визначення помилки у випадку пропуску строку для оприлюднення звіту про виконання договору у відповідності до п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону, розміщеним на порталі RADNUK.COM.UA. Краще все ж таки пом’якшити відповідальність через пропуск строку оприлюднення, ніж отримати штраф у зв’язку з неоприлюдненням звіту.
А якщо ви досі запитуєте, чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, укладеного за Постановою № 169, то стаття «Коли та чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, укладеного згідно з Постановою № 169» саме для вас!