Найважливіше на закупівельному фронті (до 05.05.2023)

Лілія Груздо
918
6 Травня 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 05.05.2023)
918
6 Травня 2023

Зважаючи на актуальні питання, які хвилюють закупівельників, фахівці порталу «Радник» підготували корисні матеріали. Наводимо добірку цікавих статей за тиждень, що минає, де можна знайти вирішення різних ситуацій, що складаються в процесі проведення закупівель.

  • Радимо замовникам, зважаючи на постанову Кабінету Міністрів України № 300 від 17.03.2022 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг», на період воєнного стану на території України та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування не встановлювати у тендерній документації вимогу щодо накладання виключно КЕП. У статті «Щодо продовження використання УЕП» розберемо, який підпис при розміщенні інформації про публічні закупівлі використовувати уповноваженій особі відповідно до чинних вимог законодавства.
  • Під час звітування по оборонних закупівлях у замовника є три варіанти:
  1. замовник не «сумує» закупівлі за кодом ДК, а відповідно до вартісних меж кожного окремого договору звітує / не звітує про закупівлю;
  2. замовник «сумує» закупівлі за кодом ДК та звітує, керуючись вартісними межами по коду;
  3. замовник приймає рішення звітувати за всіма укладеними договорами, за якими здійснені закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення, щоб потім виникало менше питань щодо звітування по усіх укладених договорах з 24.02.2022 і до завершення воєнного стану.

У статті «Щодо „сумування“ оборонних закупівель» докладно розберемо всі переваги й недоліки кожного способу.

  • Наказом МВС України від 30.03.2022 № 207 «Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України за № 425/37761 від 15.04.2022, змінено порядок доступу до відповідних відомостей, і тому вони надаються у формі витягів з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (далі — Витяг). Для того щоб отримати Витяг оптимально швидко, при цьому дотримуючись усіх норм чинного законодавства, слід його отримати в електронному вигляді. Витягу присвоюється унікальний QR-код, який забезпечує перевірку його легітимності. Він завіряється електронною печаткою МВС та надсилається на вказану заявником адресу електронної пошти. У статті  «Як взяти довідку з МВС для участі в тендері, чому вона називається витяг та як швидко її можна отримати» розглядаємо способи та умови отримання Витягу.
  • Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим пункту 39 цих особливостей. Законодавством визначено єдиний можливий спосіб підтвердження інформації, що її надав учасник у тендерній пропозиції, — у результаті направлення запитів до третіх осіб (у межах їх компетенції). Жодна інша інформація з відкритих джерел (інтернет-сайти, ЗМІ тощо), а також результати перевірки, проведеної замовником, не можуть бути підставою для відхилення тендерної пропозиції. У статті  «Підстави для відхилення тендерної пропозиції: огляд усіх підстав з прикладами протоколів» розглядаємо всі можливі підстави для відхилення тендерної пропозиції та способи їх підтвердження.
  • Якщо  укладено «прямий» договір, то можна не оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору та саму додаткову угоду. Якщо у нас договір про закупівлю, то в разі зміни його істотних умов законодавство зобов’язує оприлюднити повідомлення та самі зміни (наприклад, додаткову угоду). У статті «Протокол про внесення змін до договору: чи потрібно готувати уповноваженій особі?» розберемо, чи потрібно при цьому готувати протокол уповноваженої особи про внесення змін до договору і які підстави можуть бути для цього в уповноваженої особи.

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів. Зокрема, для закупівельників оборонної сфери корисним може бути зразок наказу про оприлюднення / неоприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО