Не радимо повторно надавати 24 години на виправлення без вказівки органу оскарження

Катерина Плашенко
580
2 Травня 2024
Не радимо повторно надавати 24 години на виправлення без вказівки органу оскарження
580
2 Травня 2024

Використання норми «24 години на виправлення помилок» повторно. Якщо орган оскарження під час розгляду скарги скасував рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції учасника, чи може замовник повторно надавати 24 години на виправлення, якщо таку вказівку АМКУ не надавало? Чому ми не радимо в такому випадку повторно користуватися нормою «24 години на виправлення», читайте у матеріалі.

Відповідно до п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та / або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення органу оскарження.

Отже, замовник може надати можливість повторно виправити невідповідність згідно з нормою «24 години» лише у разі, якщо рішення органу оскарження місить таку вказівку.

Якщо замовник надає учаснику 24 години на виправлення невідповідностей без вказівки АМКУ, тобто не на виконання рішення органу оскарження, він порушує норму п. 43 Особливостей, та його дії можуть бути оскаржені.

...
24 години

Норма Закону України Про публічні закупівлі, яка дає змогу протягом 24 годин для виправити помилки учасником у деяких своїх документах.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО