Найголовніше за тиждень (до 03.11.2023)

Лілія Груздо
754
4 Листопада 2023
Найголовніше за тиждень (до 03.11.2023)
754
4 Листопада 2023

Цього тижня закупівельна спільнота знову зіштовхнулася з черговими змінами. Фахівці порталу Радник проаналізували нововведення і підготували готові рішення для проведення закупівель відповідно до нових вимог. Також не забуваємо, що триває закупівля електроенергії, і стурбованість замовників питанням, як закінчити співпрацю цього року та провести закупівлі на майбутній рік, не залишається без уваги. Слідкуйте за статтями на порталі та проводьте закупівлі впевнено:

  • 01.11.2023 оприлюднено постанову КМУ від 31.10.2023 № 1135 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178», якою внесено зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407; 2023 р., № 66, ст. 3795) та постанову КМУ від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Ці зміни набули чинності 02.11.2023. Детальний огляд змін навели у статті «Порівняльна таблиця шістнадцятих змін до Особливостей № 1178».
  • Згідно з пунктом 42 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» малий непобутовий споживач — споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт. У свою чергу, непобутовий споживач — це фізична особа — підприємець або юридична особа, яка купує електричну енергію, що не використовується нею для власного побутового споживання. Хто та на яких умовах може здійснювати закупівлю електричної енергії у постачальника універсальних послуг, розглянули у статті «Закупівля електричної енергії в постачальника універсальних послуг».
  • Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» у річному плані у разі здійснення закупівель за бюджетні кошти обов’язково повинен зазначатися код економічної класифікації видатків бюджету (далі — КЕКВ), за яким у замовника в кошторисі видатків заплановані кошти для конкретної закупівлі та в подальшому буде здійснюватися оплата за товари, роботи або послуги, визначені договором про закупівлю. Як діяти замовнику, коли в річному плані закупівель зазначено певний КЕКВ, а під час проведення закупівлі через вибір пропозиції учасника з дешевшою (дорожчою) ціною змінилася сутність видатків, розглянули у статті «Закупівля за КЕКВ 3110, але надано найдешевшу пропозицію і тепер закупівлю потрібно здійснити за КЕКВ 2210: який вихід?».
  • Наказом Мінекономіки від 14.09.2023 № 13580 затверджено оновлений та переглянутий професійний стандарт для професії «Фахівець з публічних закупівель», який містить та описує змінені підходи до рівнів кваліфікації фахівців. Оновлена версія виокремлює чотири рівні кваліфікації фахівців, як це передбачено і в європейських країнах та зафіксовано, зокрема, в європейській рамці компетентностей для фахівців з публічних закупівель, яка використовується нашими європейськими колегами. Детальний огляд змін професійного стандарту та чи потрібно вносити зміни в посадову інструкцію фахівців, наводимо у статті «Чотири рівні кваліфікації фахівців з публічних закупівель: огляд згідно з оновленим професійним стандартом закупівельників».
  • Запит пропозицій постачальників повинен містити проєкт договору з обов’язковим зазначенням підстав та у разі потреби із зазначенням порядку змін його умов. Проєкт договору не повинен містити характеристики товару, що не визначені запитом пропозицій постачальників з урахуванням положень абзацу другого цього пункту. Які підстави необхідно прописувати в проєкті договору в запиті пропозиції постачальника, розглянули у статті «Три питання-відповіді щодо шістнадцятих змін до Особливостей № 1178».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема Відомості про існуючих або потенційних співвиконавців/субпідрядників.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану