Довгострокові бюджетні зобов’язання в публічних закупівлях: як все правильно оформити?

Олена Жадан
1478
16 Грудня 2022
Довгострокові бюджетні зобов’язання в публічних закупівлях: як все правильно оформити?
1478
16 Грудня 2022

У цій статті розглянемо питання, на які замовнику слід звернути увагу під час укладання довгострокових бюджетних зобов’язань з урахуванням особливостей здійснення закупівель у період воєнного стану.

Замовники, які є розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів (далі — розпорядники), протягом бюджетного періоду реєструють бюджетні, фінансові бюджетні зобов’язання в органах Державної казначейської служби України (далі — Казначейство) та здійснюють оплати за договорами про закупівлю відповідно до вимог Бюджетного кодексу України і Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 (далі — Порядок № 309).

Пунктом 1.4 Порядку № 309 визначено, що довгостроковим є зобов’язання, строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Казначейства в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору.

Довгострокові зобов’язання переважно беруться за договорами на закупівлю робіт. Згідно з пунктом 2.2 Порядку № 309 за довгостроковими бюджетними зобов’язаннями, строк дії яких перевищує один бюджетний період (довгострокові договори, більше одного року), реєстрація бюджетних зобов’язань здійснюється в межах планових показників поточного бюджетного періоду на підставі даних календарного плану до довгострокового договору.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО