Інформація — найважливіший ресурс у наш швидкоплинний час. Тому група компаній «Радник» невпинно працює та намагається полегшити діяльність замовників та учасників. Ми відстежуємо для вас найсвіжішу інформацію щодо закупівель під час воєнного стану, аналізуємо зміни та надаємо поради. Отже, у дайджесті знайдете найактуальніше за тиждень.
- Президент підписав зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі. Але не всі зміни були підтримані законотворцями у 2022 році. Так, 30.04.2022 набули чинності зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», а саме його доповнено декількома пунктами, про які читайте детальніше за посиланням.
- 29.04.2022 направлено на розгляд Комітету проєкт Закону про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» щодо процедури розгляду скарг (№ 7328 від 28.04.2022). З подробицями можна ознайомитись у матеріалі «Урядом планується відтермінувати електронізацію скарг в публічних закупівлях».
- Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII встановлено конкретні строки для розгляду пропозицій / тендерних пропозицій учасників чи строки для укладення договору про закупівлю під час проведення публічної закупівлі. Війна, на жаль, внесла свої корективи у нашу роботу, отже, у разі пропуску відповідних строків замовник може прийняти рішення про відміну публічної закупівлі.
- Багатьох замовників хвилює питання публікації в електронній системі звіту про виконання договору, укладеного згідно з положеннями постанови Кабміну від 28.02.2022 № 169. Оприлюднювати таку інформацію замовник законодавчо не зобов’язаний. Детальніше — у статті «Коли та чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, укладеного згідно з Постановою № 169».
- Нюанси договірних відносин по договору, укладеному з переможцем процедури закупівлі, розглядаються у статті «Зміна умови оплати — істотна умова договору про закупівлю чи ні?». Змінювати умови вже підписаного договору про закупівлю шляхом передбачення попередньої оплати після укладання договору не варто.
- Чимало замовників з початку 2022 року за результатами проведення процедур закупівель чи спрощених закупівель уклали договори про закупівлю товарів. Але 11.04.2022 набула чинності постанова «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» від 09.04.2022 № 426. Чому це важливо та що щодо цього може сказати Мінекономіки, розглянуто у статті «Мінекономіки про договори щодо постачання товарів виробництва РФ + приклад додаткової угоди на розірвання договору». У разі потреби розірвання договору про закупівлю користуйтеся прикладом додаткової угоди на розірвання договору (обставини, за які жодна із сторін не відповідає) або іншим прикладом додаткової угоди на розірвання договору про закупівлю.
- АМКУ відновило розгляд скарг. За попереднім письмовим бажанням однієї із сторін сторони мають право брати участь у розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, і такий розгляд скарги є відкритим, усі охочі можуть бути присутніми на її розгляді. Користуйтесь прикладом заяви скаржника про участь у розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу. Подробиці — у матеріалі «Як взяти участь у розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем?».
Пам’ятаємо, що на порталі є добірка корисних інструментів та ресурсів, які ми дбайливо зібрали для вашої зручності у матеріалі «Перелік корисних посилань під час воєнного стану». У коловороті змін законодавства як ніколи актуальним є питання відповідальності за порушення, вчинені у воєнний час. Тож кому, що і за що буде роз’яснено у статті «Відповідальність за порушення у сфері публічних закупівель, вчинені під час дії режиму воєнного стану».
Бережіть себе та близьких. Усім мирного неба над головою! Ми стали ще на один тиждень ближче до перемоги!
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».