Зміна умови оплати — істотна умова договору про закупівлю чи ні?

Редакція
675
3 Травня 2022
Зміна умови оплати — істотна умова договору про закупівлю чи ні?
675
3 Травня 2022

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA:

  • З переможцем процедури закупівлі укладено договір про закупівлю з оплатою по факту поставки, наразі він просить попередню оплату (у зв’язку з недостатністю власних коштів). Підкажіть, будь ласка, чи є умови оплати істотними умовами договору про закупівлю?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

  • Вітаємо та бажаємо перемоги.Частиною 1 статті 628 ЦКУ встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частинами 1–3 статті 180 ГКУ передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Згідно з частиною 1 статті 638 ЦКУ договір є укладеним, якщо сторони...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану