Щодо документів субпідрядника, які можна надавати у складі тендерної пропозиції

Редакція
378
23 Серпня 2021
Щодо документів субпідрядника, які можна надавати у складі тендерної пропозиції
378
23 Серпня 2021

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що учасник процедури закупівлі може залучити спроможності субпідрядників / співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг.

На порталі RADNUK.COM.UA ми неодноразово розглядали питання субпідрядника та співвиконавця, зокрема у статтях «Субпідрядник та співвиконавець: тотожні поняття чи ні?», «Один субпідрядник у двох учасників: правильно чи ні?». Сьогодні розглянемо детально, які ж документи субпідрядника учасник може надати у складі тендерної пропозиції.

Перше, на що варто звернути увагу, це пункт 18 частини 2 статті 22 Закону, який зобов’язує замовника встановити вимогу в тендерній документації про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.

Якщо замовником не встановлено окремих вимог до такої інформації, учасник може надати довідку в довільній формі, в якій зазначає повне найменування та місцезнаходження кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Якщо ж замовник встановлює окремі вимоги, учасник має їх виконати, адже «золоте» правило публічних закупівель «тендерна пропозиція = тендерній документації».

Друге, на що варто звернути увагу, це абзац 2 частини 3 статті 16 Закону, яким передбачено, що якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює такий кваліфікаційний критерій, як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та / або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців.

Наприклад, учасник, який не має в наявності достатньої кількості обладнання / складських приміщень або ж спеціалістів відповідної кваліфікації, як вимагає замовник умовами тендерної документації, може, керуючись Законом, підтвердити вимогу про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та / або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, спроможностями та персоналом інших суб’єктів господарювання, які будуть залучені до виконання робіт / надання послуг як субпідрядники / співвиконавці.

Частиною 3 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Відповідно до вказаних норм Закону учасник повинен керуватися умовами тендерної документації, в якій замовник може встановити вимогу, яку вважає необхідною. Учасник може надати інші документи субпідрядника / співвиконавця, якщо умовами тендерної документації не встановлено, на кого такий документ має бути виданий, наприклад сертифікат та / або дозвіл на виконання певних робіт тощо.

Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.