Оскарження процедур закупівель: нові правила з 26.06.2021

Наталія Заєць
3804
6 Липня 2021
Оскарження процедур закупівель: нові правила з 26.06.2021
3804
6 Липня 2021

Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель», що набрав чинності 26.06.2021, внесено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі). Порівняльний аналіз змін, що не стосуються порядку оскарження, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Зміни до Закону України ‟Про публічні закупівлі”».

Крім того, однією із ключових змін стали зміни до порядку оскарження процедур закупівель. Цей напрямок є важливим і для замовників, і для учасників, адже коли відбувається оскарження, залучені обидві сторони, і результат оскарження впливатиме на всю закупівлю.

Проте зміни, внесені до Закону, досить суттєво змінюють порядок подання скарг, і це при тому, що його порушення може призвести до того, що скарга не буде прийнята до розгляду, й учасник втратить кошти за її подання. Тож проаналізуємо більш детально, що очікувати сторонам оскарження процедури закупівлі.

Колегія чи Комісія?

Постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) замінено на Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Комісія). Рішення...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання