Субпідрядник та співвиконавець: тотожні поняття чи ні?

Катерина Плашенко
431
18 Липня 2021
Субпідрядник та співвиконавець: тотожні поняття чи ні?
431
18 Липня 2021

Сьогодні пропонуємо розглянути, чи є поняття субпідрядник та співвиконавець тотожними у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У Законі відсутнє визначення термінів «субпідрядники» і «співвиконавці», при цьому ці поняття фігурують разом у частині 3 статті 16, частині 7 статті 17 та пункті 18 частини 2 статті 22 Закону та визначені через слеш.

Розмежування термінів «субпідрядники» і «співвиконавці» міститься лише в пункті 15 частини 1 статті 19 Закону, коли йдеться про залучення суб’єкта господарювання до надання послуг як співвиконавця або до виконання робіт як субпідрядника. 

З огляду на це, в Законі субпідрядником вважається суб’єкт господарювання, який залучається учасником (переможцем) до виконання робіт, а співвиконавцем — суб’єкт господарювання, який залучається до надання послуг.

Та чи можемо ми вважати ці поняття тотожними? Проаналізуємо практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо цього питання.

До вашої уваги рішення Колегії № 14520-р/пк-пз від 29.06.2021, оголошення № UA-2021-04-14-001597-a.

Участь у процедурі закупівлі взяли два учасники: ДП «Л» та ФОП «С». Замовник відхилив учасника ДП «Л», переможцем визначено ФОП «С».

ДП «Л» / скаржник не погодився з таким рішенням замовника та звернувся зі...

Всебічно про участь у закупівлях

Розкриваємо підводні камені участі в публічних закупівлях