Перелік корисних посилань щодо нюансів застосування нецінових критеріїв оцінки пропозиції

Олег Підгірський
503
3 Грудня 2023
Перелік корисних посилань щодо нюансів застосування нецінових критеріїв оцінки пропозиції
503
3 Грудня 2023

Замовник крім ціни може встановити й інші нецінові критерії, такі як вартість життєвого циклу, або з іншими критеріями оцінки, зокрема: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування тощо. Інші критерії застосовуються в сукупності з ціновим критерієм. Ознайомтеся з нюансами застосування нецінових критеріїв оцінки пропозиції у статтях, посилання на які наведено далі.

Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) у тендерній документації зазначається перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.

Тобто, виходячи з цієї норми, за частиною 3 статті 29 Закону замовник крім ціни може встановити й інші нецінові критерії, такі як вартість життєвого циклу, або з іншими критеріями оцінки, зокрема: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та / або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі. Інші критерії застосовуються в сукупності з ціновим критерієм.

У разі застосування критерію оцінки «вартість життєвого циклу» методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів та інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу. Замовник у разі необхідності дисконтування витрат життєвого циклу майбутніх періодів може використовувати поточну облікову ставку Національного банку України. Вартість життєвого циклу може рахуватися як сума всіх витрат життєвого циклу або сума всіх витрат життєвого циклу, поділена на розрахункову одиницю експлуатації предмета закупівлі.

В оголошенні, своєю чергою, зазначається математична формула для розрахунку приведеної ціни при застосуванні нецінових критеріїв.

Далі, враховуючи норми Закону та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, оцінка тендерних пропозиції проводиться електронною системою закупівель автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, визначених замовником у тендерній документації.

Більшість закупівельників оминають застосування нецінових критеріїв і застосовують лише один умовно стандартний критерій оцінки — ціну. Але якщо розібратись, то не так вже і складно застосовувати й інші. Питання буде в доцільності такого застосування.

Перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо нюансів застосування нецінових критеріїв оцінки пропозиції допоможе дещо розібратися з наведеними нормами.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Листи» розділу «Зразки замовникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО