YouControl запустив безкоштовний інструмент для перевірки процедур закупівель

Сергій Мільман
3031
31 Січня 2022
YouControl запустив безкоштовний інструмент для перевірки процедур закупівель
3031
31 Січня 2022

Для підвищення ефективності публічних закупівель та здійснення результативного громадського контролю фахівці YouControl розробили спеціальний безкоштовний інструмент ‒ «Аналіз тендерів». Він агрегує всю інформацію по тендерах в одному місці та визначає ризикові фактори.

Офіційні статистичні дані свідчать, що за 11 місяців минулого року (за виключенням грудня) в Україні проведено понад 4,5 млн публічних закупівель на майже 1,5 трлн грн. При цьому новий інструмент «Аналіз тендерів» агрегує дані з відкритих джерел по тендерах в одному місці та функціонує на безоплатній основі. Він дозволяє за лічені секунди перевірити всіх учасників публічних закупівель, а також сигналізує про невідповідність вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Перевірка відбувається у кілька разів швидше та якісніше, дозволяючи суттєво економити бюджетні кошти, та убезпечує уповноважених осіб від можливих помилок.

Що корисного дає цей інструмент?

Для організаторів публічних закупівель:

 • Пришвидшення перевірки учасників публічних закупівель за частиною 1 статті 17 Закону та виключення тих, хто не відповідає встановленим вимогам.
 • Покращення якості перевірки шляхом автоматизації процесів та виключення людського фактору.
 • Можливість превентивного аналізу учасників задовго до відправки ними тендерних пропозицій.

Для контролюючих органів 

Можливість швидкої дистанційної перевірки процедур закупівель та контролю якості роботи співробітників. 

Для учасників закупівель

Можливість автоматичної перевірки самих себе задля уникнення безпідставних відмов щодо участі. А також зручний спосіб моніторингу конкурентів.

Для активістів та журналістів 

Можливість швидко моніторити та перевірити будь-який тендер, викривати ймовірні шахрайські схеми.

Про що сигналізує безкоштовний модуль «Аналіз тендерів» від YouControl

Про наступні фактори сигналізує безкоштовний модуль «Аналіз тендерів» від YouControl:

 • Учасник причетний до корупції. Організатор тендеру оперує фактами, які підтверджують причетність учасника до корупційних правопорушень у сфері публічних закупівель.
 • Учасник причетний до порушення конкурентного законодавства у сфері економіки. Протягом останніх трьох років учасник притягався до відповідальності за порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції».
 • Кримінальні злочини. Учасник процедури закупівлі засуджений згідно Кримінального кодексу за вчинення правопорушення з корисливих мотивів, і судимість не знята.
 • Неконкурентні зв’язки. У переговорній процедурі бере участь особа, пов’язана з іншими учасниками закупівлі, уповноваженими особами, керівником замовника.
 • Учасник-банкрут. Учасника процедури закупівлі визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
 • Прихований кінцевий бенефіціарний власник (КБВ). У Єдиному державному реєстрі (ЄДР) відсутня інформація про КБВ (не стосується нерезидентів).
 • Відсутня антикорупційна програма. В учасника процедури закупівлі (юрособи) орієнтовною вартістю понад 20 млн грн (крім нерезидентів) немає антикорупційної програми. 
 • Підсанкційний учасник. На учасника процедури закупівлі накладено санкцію у вигляді заборони на участь у державних тендерах.
 • Посадова особа учасника притягалася до відповідальності за використання дитячої праці чи будь-якої форми торгівлі людьми.
 • Боргові зобов’язання. В учасника процедури закупівлі наявна податкова заборгованість або щодо інших обов’язкових платежів.

Як аналізувати тендер у YouControl

Вам потрібно увійти у свій акаунт на сайті YouControl та натиснути на “Аналіз тендерів“, з правого кута вашого екрану монітора.

«Аналіз тендерів» розташований в лівому навігаційному меню головної сторінки YouControl:

Для пошуку тендерів та перевірки вам достатньо вказати номер тендеру або ввести посилання на нього в рядок пошуку.

Система знайде та покаже відповідний тендер: назву, умови, організатора та учасників. Також учасників можна вказати самостійно. Для цього потрібно натиснути «додати учасника».

Інформацію про кожного учасника та відповідність вимогам можна побачити в меню, що розкривається:

У верхньому правому куті розташована піктограма налаштувань. Натиснувши на неї, можна скоригувати параметри перевірки на ваш розсуд та ступінь важливості окремих факторів:

 1. Корупційні правопорушення ЮО.
 2. Корупційні правопорушення ФО.
 3. Штрафи АМКУ.
 4. Фізична особа була засуджена.
 5. Посадова особа була засуджена.
 6. Зв’язки з іншими учасниками.
 7. Банкрут.
 8. Відсутні бенефіціари.
 9. Особа під санкціями.
 10. Використання дитячої праці.
 11. Особа має борги.

Враховуючи значний резонанс щодо прозорості публічних закупівель, розробники модулю «Аналіз тендерів» додали можливість шерінгу результатів перевірки учасників процедур закупівель. Таким чином, користувачі можуть вільно ділитися результатами перевірок з усіма охочими, незалежно від того, чи є отримувач користувачем YouControl. 

Більше статей читайте на порталі RADNUK.COM.UA:

Технічна реалізація Прозорро

Інструкції, алгоритми дій, поради та рекомендації щодо використання електронної системи закупівель. Прозорро для учасників. Технічна реалізація Прозорро для учасників.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО