Практика суду щодо ліцензії субпідрядника

Катерина Плашенко
1208
10 Лютого 2022
Практика суду щодо ліцензії субпідрядника
1208
10 Лютого 2022

Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) свідчать, що якщо тендерна документація не містить окремих вимог щодо надання ліцензії з відповідним переліком робіт, виданої виключно учаснику, учасник може залучити субпідрядника за відповідними видами робіт та надати ліцензію, видану такому субпідряднику. У такому випадку замовник не має підстав для відхилення (рішення Колегії № 26527-р/пк-пз від 26.11.2021, оголошення № UA-2021-08-11-002848-c).

Керуючись пунктом 18 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), учасник процедури закупівлі зазначає у тендерній пропозиції інформацію про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб’єкта господарювання, якого він планує залучати до виконання робіт чи надання послуг як субпідрядника / співвиконавця, якщо обсяг виконаних ним робіт або наданих послуг становитиме не менше 20 % від вартості договору про закупівлю.

Тобто у складі тендерної пропозиції потрібно надавати інформацію про субпідрядника / співвиконавця, який у рамках одного договору про закупівлю виконуватиме роботи або надаватиме послуги в обсязі, який дорівнює або перевищує 20 % від його вартості. Якщо вартість робіт або послуг, які виконуватиме кожен окремий субпідрядник / співвиконавець, є меншою 20 % вартості договору про закупівлю, інформація...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель