Заповнення / незаповнення проєкту договору про закупівлю — все одно відхилення. Правильно чи ні?

Тетяна Коріненко
1563
31 Жовтня 2021
Заповнення / незаповнення проєкту договору про закупівлю — все одно відхилення. Правильно чи ні?
1563
31 Жовтня 2021

У складі тендерної пропозиції учасник надав проєкт договору про закупівлю не в редакції замовника. Тендерною документацією вимагається надання проєкту договору про закупівлю з додатками саме в редакції замовника. На його думку, незаповнення або, навпаки, заповнення місцезнаходження та банківських реквізитів зі сторони учасника є недотриманням редакції проєкту договору про закупівлю. Замовник відхилив учасника. Правильно чи ні?

Частина 8 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлює, що в тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Згідно з частиною 4 статті 22 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону.

Тобто Закон не містить конкретних вимог та обмежень до способу погодження учасниками проєкту договору про закупівлю. Тому яким чином учасник оформлює погодження з проєктом договору про закупівлю, замовник визначає самостійно, із зазначенням цих вимог у тендерній документації.

Розглянемо два рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) за одним оголошенням № UA-2021-07-29-000990-c, де замовник двічі спромігся відхилити учасника за невідповідність проєкту договору про закупівлю вимогам замовника.

Вимога тендерної документації: відповідно до підпункту...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику