Оскарження сертифікатів ISO: (не)задоволені скарги

Олег Підгірський
2021
6 Жовтня 2022
Оскарження сертифікатів ISO: (не)задоволені скарги
2021
6 Жовтня 2022

Випадки, коли учасникам / скаржникам не вдалося вилучити вимогу щодо надання сертифіката ISO з тендерної документації шляхом оскарження, ми  розглянули  на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Сертифікація ISO: практика Органу оскарження». Ми сподівалися, що завзятим скаржникам з часом вдасться змінити таку практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегії) та учасникам не потрібно буде нести додаткові витрати на оформлення ISO-сертифікатів. Змінилася практика Колегії з цього питання чи ні? Чи можна вважати вимогу замовника щодо ISO-сертифікації дискримінаційною? Чи є сенс учасникам оскаржувати таку вимогу? Читайте далі.

Зупинимось на практиці оскарження вимоги щодо надання учасниками у складі тендерної пропозиції сертифікатів ISO на прикладі сертифіката на систему менеджменту інформаційної безпеки, за яким підтверджувалось би, що система менеджменту інформаційної безпеки відповідає ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 «Інформаційні технології. Методи захисту системи управління інформаційної безпеки. Вимоги (ISO/IEC 27001:2013; Cor 1:2014, IDT)».

ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 прийнято як національний стандарт України, гармонізований з міжнародними та європейськими нормативними документами, зокрема з ISO/IEC 27001:2013, затвердженим наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 18.12.2015 № 193.

Оскарження сертифікатів ISO: незадоволена скарга

...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО