Чотири цікаві рішення АМКУ: забезпечення виконання договору про закупівлю

Катерина Плашенко
639
31 Травня 2021
Чотири цікаві рішення АМКУ: забезпечення виконання договору про закупівлю
639
31 Травня 2021

Забезпечення виконання договору про закупівлю — це інструмент, який може застосувати замовник з метою отримання певних гарантій виконання учасником взятих на себе зобов’язань за укладеним договором про закупівлю за наслідком проведеної процедури закупівлі / спрощеної закупівлі.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)  визначено, що замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору про закупівлю, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Відповідно до частини 3 статті 27 Закону розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю. Тобто замовник має право вимагати забезпечення виконання договору про закупівлю, але не зобов’язаний. При цьому замовник повинен проінформувати  про таку умову учасників процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, у тому числі потенційного постачальника товарів / виконавця робіт / надавача послуг, передбачивши забезпечення виконання договору про закупівлю умовами тендерної документації / оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Учаснику важливо знати, вимагає замовник забезпечення виконання договору про закупівлю чи ні, інакше в нього не буде можливості адекватно розрахувати вартість тендерної пропозиції / пропозиції, врахувати свої ризики та витрати. Тож вартими...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику